Eurodays Hazine Avı Etkinliği

EURODAYS HAZİNE AVI ETKİNLİĞİ

Eurodays Hazine Avı Etkinliğimiz Gazi Üniversitesi merkez kampüsü içinde, üniversitenin 8 farklı öğrenci topluluğu takımları arasında gerçekleştirilmiştir. Gazi Eurodesk takımı ile işbirliğinde yaptığımız etkinlik, okul öğrencileri tarafından yoğun bir ilgi görmüştür. Etkinliğimizde 8 takımdan aralarında yabancı öğrencilerinden bulunduğu 50 kişi mücadele ederken, Expo alanında yüzlerce öğrenci etkinliğimizi takip etmiş ve onlar için hazırlanan mini golf, dart, ok, dev jenga vb. etkinlik alanlarında keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır.

Hazine avı etkinliği için üniversite kampüsünün oryantiring haritası çizilmiştir. Oryantiring haritası nasıl çizildiği, haritanın dili ve hazine avı etkinliği oyun kuralları 40 dakikalık bir sürede katılımcılara teorik bir ortam oluşturarak anlatılmıştır.

Hazine avı etkinliğinde, katılımcılar stres altında zamana karşı doğru kararlar vermelidirler. Gruplar halinde yarışan takımlara, etkinlik başlamadan kendi stratejilerini oluşturmaları için 2 dakikalık bir süre verilir. Bu 2 dakikalık süreyi en iyi şekilde kullanıp doğru strateji ile yarışmaya başlayan takım büyük avantaj elde eder.

Etkinliğin toplu start verilecek başlamasından sonra takımların harita üzerindeki tüm noktaları en kısa sürede bulup ve karşılarına çıkan sürpriz görev oyunlarını en yüksek puanla tamamlamarı gerekmektedir. Ayrıca etkinlik süresi boyunca şifreleri çözen öğrenciler Erasmus days mottosunu bulmalıdırlar.Etkinlik sonunda en yüksek puanı toplayan takım etkinliğin kazananı olur. Aynı puana sahip takımlar arasında ilk sırayı etkinliği daha kısa sürede bitiren takım alır.

Etkinliğimize katılım gösteren Türkiye Oryantiring Federasyonu Başkanı Sayın Prof. Dr. Tekin Çolakoğlu ödül alan katılımcılara madalyalarını takdim etmiştir. Organizasyonda emeği geçen ekibimize ve Gazi Eurodesk ekibinden Sayın Tayfun Fındık hocamıza teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizleri bu güzel etkinlik videosu ile baş başa bırakıyoruz.

Comments are closed