SEE(M)OC 2024

27 Ağustos 1 Eylül 2024 tarihleri arasında İzmir /Bergama’da 3.kez gerçekleştirecek   olduğumuz uluslararası Pergamon O Week ( Bergama Oryantiring Haftası) etkinliğimize, Anatolia O grup olarak  Türkiye Oryantiring Federasyonu ve Bergama Belediyesi ile yapılan protokol ve iş birliği neticesinde Güney Doğu Avrupa Ülkeleri Oryantiring (seeoc) yarışmasını faaliyetimizin içine katarak siz spor severlere daha büyük bir spor organizasyonu ile buluşturmayı planlıyoruz.

Bu yıl 14.kez yapılacak olan Güney Doğu Ülkeleri Oryantiring Şampiyonasının, ilki 2011 yılında Makedonya’da gerçekleşmiştir. Daha sonra ki yıllar sırasıyla; Türkiye, Romanya, Sırbistan, Bulgaristan, Makedonya, Karadağ, Slovenya, Moldova, Hırvatistan, Romanya, Bosna Hersek’ te gerçekleşmiştir.  Ayrıca Şampiyona adını SEE(M)OC olarak güncellemeden önce Balkan şampiyonası olarak uzun yıllardan beri yapılmaktaydı.

SEEOA üyesi 10 ülkenin geniş katılımıyla, her yıl farklı ülkede gerçekleşen SEE(M)OC yarışması, Uluslararası olma niteliği taşıyan etkinliğimiz ile birleşince 16 farklı ülkeden 1500’e yakın yerli yabancı sporcu mücadele edeceğini şimdiden görmekteyiz.  Anatolia O Grup olarak şampiyonanın tüm resmi sürecini Türkiye Oryantiring Federasyonu ile birlikte yönetmekteyiz.   Yarışma haftasının keyifli ve kaliteli geçmesi için tecrübeli ekibimiz alandaki, teknik boyuttaki ve organizasyonun gerekliliğindeki tüm süreci Eylül 2023 tarihinden itibaren başladığı çalışmalar ile yürütmektedir.

Şampiyona öncesi 2 defa yapılması planlanan resmi antrenman kamplarının ilki Şubat 2024 tarihinde Bergama’da, Bulgaristan milli takımın 50 kişilik katılımı ile  gerçekleşmiş olup, ikincisi ise 5-10 Temmuz 2024 tarihinde yine Bergama’da gerçekleşecektir.

Kozak yaylasında yapılacak olan etkinlik doğanın kalbinde fıstık çamı ağaçlarının içinde gerçekleşecektir. Bu doğa harikası bölgeye gelip, sizlerde deneyimleyebilirsiniz.

Çeşitli sponsorlarımızın bizlere vereceği destekler ile kurulacak olan  expo alanımızda katılımcıların güzel bir yarışma haftası geçirmesini sağlamak hedefindeyiz. Alanda birçok ihtiyacınızı karşılayabiliyor olacaksınız.

Etkinliğimiz her yaştan kişinin katılabileceği bir spor organizasyonudur.  tam anlamıyla 7’den 70’e herkes katılabilir.

Comments are closed