Ulucanlar Cezaevi Özel Gece Etkinliği

Anatolia ekibi olarak Altındağ belediyesi spor işleri müdürlüğü ile yaptığımız iş birliği çerçevesinde  Ulucanlar cezaevi içinde gerçekleştirdiğimiz oryantiring gece yarışı etkinliğimiz 28 mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirdik.

Anatolia O-Days adı altında gerçekleştirdiğimiz bu etkinlikte il dışından gelen sporcular ile yaklaşık 400 sporcu katılım sağlamıştır.

 Havanın kararması ile birlikte yarışmaya başlayan sporcular tarihi cezaevinde kafa lambalarıyla karmaşık sokak ve odalarda kendilerine ait hedefleri bulmaya çalıştılar.

Günümüzde müze olarak kullanılan Ulucanlar cezaevinin özel haritası çizilip 12 farklı yaş kategorisine göre özel olarak parkur planlanmıştır. Etkinliklerimizde küçük büyük her yaş gurubuna uygun parkurlar planlamaya özen göstermeye devam ediyoruz.

Kimsenin unutamayacağı ve çok az sayıda kişinin deneyimleyeceği güzel bir etkinlik oldu.

Ulucanlar cezaevi ; Ankara Merkez Kapalı Ceza ve Tutukevi veya Ulucanlar Cezaevi, 1925 ve 2006 yılları arasında Ankara’nın Altındağ ilçesinin Ulucanlar semtinde faaliyet göstermiş olan bir cezaevidir. Cezaevinde sayıda ünlü tutuklu ve mahkûm kalmıştır. Böylesine bir tarihe sahip olan cezaevinde harita ile koşmak ve hedefleri bulmak cezaevinin tarihini bilen sporcular için inanılmaz bir deneyim olmuştur.  Organizasyonu gerçekleştirmemizde bizimle iş birliği yapan Kültür Turizm bakanlığı ve Altındağ Belediyesine çok teşekkür ederiz.

Etkinlik videomuzu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Comments are closed