Gazi Bayrak Yarışması

Anatolia ekibi olarak Gazi üniversitesi ile yaptığımız protokol çerçevesinde, Gazi üniversitesi ana yerleşkesi içinde gerçekleştirdiğimiz spor şenliği 25 Mayıs 2022 tarihinde yapılmıştır.

Gazi Cup Sprint Bayrak Yarışması içlerinde il dışından gelen ve milli oryantiring sporcularında olduğu 24 takım 500 sporcunun katılımı ile gerçekleştirildi. 24 takımın kıyasıya yarıştığı rekabetin bol olduğu bir ortamda, aynı anda start verildi.

Etkinliğimizde koşarak oryantiring branşının, takım yarışı disiplini olarak bilinen bayrak yarışı şeklinde düzenlenmiştir

Takım Bayrak Yarışı spor etkinliği

Bayrak yarışı aynı cinste üç sporcudan oluşan takım yarışıdır. Kadın sporcu erkek bayrak takımında yarışabilir. Erkekler kadın bayrak takımında yarışamaz. Karma Bayrak yarışı ise iki kadın ve iki erkek sporcudan oluşan takım yarışıdır. Bayrak yarışları orta mesafe veya sürat yarışı olarak düzenlenir. Yarışma sonucunda ilk üç dereceye giren katılımcılara madalya ve para ödülleri verilmiştir.

Organizasyonda emeği geçen ekibimize ve Gazi Eurodesk ekibine teşekkür ederiz. Hızlı olanın kazandığı ve katılan herkesin keyif aldığı bir etkinliği geride bıraktık, bu tarz spor etkinliklerine ile ilgileniyorsanız bizi takip edebilirsiniz.

Etkinlik videomuzu bu bağlantıdan izleyebilirsiniz:

Comments are closed